Bilindiği üzere iyot eksikliğinde vücudumuz da tiroid bezi çalışması yavaşlar. Bu yavaşlama ile beraber tiroid hormonu üretimi azalır ve metabolizma yavaşlar.Yavaşlayan metabolizma ile  vücudun yaktığı kalori miktarında düşüş görülür. Bu durumda özellikle karın bölgesi yağlanmasına neden olur. Ergenlik döneminde büyüme ve gelişme de gerilemeler görülmektedir.

Triod bezi az çalışması sonucu yaşanan rahatsızlıkların belirtlileri başında aşırı ve dengesiz kilo alma, alınan kiloları vermekte aşırı zorlanma gelir.  Bu durumlar karşısında ilk yapılması gereken tiroidin çalışmasında eksik olan maddeyi tamamlamak gelir. Tirod bezinin doğru çalışması için iyot desteği sağlanmalıdır. Bunu tuz ile yaparsanız böbreklerinize zarar verebilirsiniz. Fakat iyot damlası kullanarak böbreklerinize dost olan su ile aldığınız için herhangi bir problem yaşamazsınız.

İyot damlası kullanımı yaygınlaşan bir iyot desteğidir. İyot damlası ile vücudunuza giriş yapan iyotlar ihtiyaç olan bölgelere gönderilerek kullanılırlar. Özellikle tiroid hormonu üretiminde iyot gereklidir. Alınan iyot desteği ile tiroid bezleriniz çalışmaya başlar. Tiroid hormonu üretimi ile birlikte vücut çalışma düzeniniz yeniden normalleşir. Metabolizma hızınız artmasıyla birlikte enerji ihtiyacınız da artar. Buna bağlı olarak vücut enerji için bölgesel yağlarınıza yönelir. Böylece zayıflama adımlarına başlamış olursunuz.

İyot Damlasını Kimler Kullanmalıdır?

İyot damlası tiroid rahatsızlığı ya da guatr rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere kilo verme konusunda iyot desteği almak isteyenler kullanılmaktadır. Önerilen miktarın günde 1 bardak su içerisine 2 ya da 3 damla olması şeklinde olduğu unutulmamalıdır. İyot damlası kullanarak tiroid bezlerinizi destekler ve metabolizmanızı çalıştırırsınız.

İyot damlasını hamile ve gebelik durumu olanların kullanmamaları önerilmektedir. Ayrıca yüksek tansiyon rahatsızlığı olan ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı olanlarında kullanmaması önerilmektedir. Gelişme çağında olan 18 yaşından küçük bireylerin kullanabilmesi için aile gözetimi ya da doktor izni olması gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki iyot damlası bir ilaç değildir. İyot eksikliğinden kaynaklı yaşanan rahatsızlıkların giderilmesi sürecinde kullanılan bir destek ürünüdür.


İyot Damlası

Teslimat Şartları Sık Sorulan Sorular Gizlilik Ve Güvenlik